Posunúť nadol

Interiérový dizajn

Ergonómia v kuchyni

6. júna 2021Kategórie: Design
Ergonómia v kuchyni

V každej kuchyni je možné optimalizovať pracovné postupy.

Správne naplánovaná kuchyňa vám ušetrí cesty krížom-krážom po kuchyni. Prostredníctvom plánovania zón preto definujte zmysluplné usporiadanie a vybavenie piatich najdôležitejších pracovných oblastí.

Pre pravákov sú zóny skladovania, ukladania, umývania, prípravy a varenia/pečenia usporiadané v smere hodinových ručičiek. Ľavák? U ľavákov je to presne naopak!

Ergonomické roviny

Všetko uložte do správnej roviny a ušetrite si namáhavé zohýbanie a vystieranie.

Plný výsuv

So zásuvkami, ktoré možno úplne vytiahnuť, máte optimálny prístup k pokrievkam, zásobám alebo ukladacím kontajnerom aj v najvzdialenejšom kúte.

Výsuvy a výklopy namiesto dverí

Pohodlný prehľad a všetko ľahko na dosah? S pohodlnými výsuvmi a výklopmi je namáhavé zohýbanie a hľadanie minulosťou.

Dobré pre váš chrbát

Zásuvky sú ergonomicky výhodnejšie: Ušetria vás zohýbania alebo kľačania. Na prvý pohľad nájdete aj to, čo je uložené vzadu – bez vypratávania vecí vpredu.

Voľný prístup

Výklopy sa otvárajú nahor mimo pracovnej zóny a ponúkajú pohodlný prístup k riadu. Dobrý a bezpečný výklop je taký, ktorý zostane stáť v každej polohe. Takto máte vždy obe ruky voľné.

Priestor na všetky zásoby

Skriňa na zásoby Blum SPACE TOWER ponúka prostredníctvom piatich jednotlivo vyťahovateľných výsuvov naozaj veľa miesta na všetky zásoby.

Elektrické otváranie a tlmené dovieranie – so SERVO-DRIVE

Toto otváranie je mimoriadne praktické na skrinku s košom na odpadky. Ak máte špinavé ruky, stačí jednoducho ťuknúť kolenom do zásuvky a vyhodiť odpad.

Šikovné riešenie na slepý roh

Ťažký prístup do slepého rohu, vyrieši výsuvný kôš.

01.